mind booster
Kategorie:

Mind Booster – recenzja: cena, apteka, gdzie kupić i jak to dawkować?

Mind Booster to jeden z coraz popularniejszych ostatnio preparatów o właściwościach nootropowych. Co to właściwie znaczy, jakie są składniki tego suplementu, ile kosztuje i jaka jest nasza opinia o tym produkcie? Sprawdź!

Czym jest Mind Booster? 

Mind Booster to suplement diety mający poprawiać zdolności umysłowe przyjmujących go osób. Producent deklaruje, że zawarte w nim substancje

 • poprawiają koncentrację
 • zwiększają kreatywność
 • uodparniają na stres
 • polepszają pamięć i pozwalają szybciej się uczyć

Jego aktywne składniki stanowią substancje mające wyłącznie naturalne pochodzenie, których działanie zostało udowodnione licznymi badaniami. 

Preparaty takie jak Mind Booster są używane przez studentów, sportowców i osoby mające wymagającą umysłowo pracę. Suplement jest również polecany osobom starszym, które chcą zachować jasność umysłu w podeszłym wieku. 

Mind Booster – skład

Mind Booster ma w sobie aż cztery substancje o właściwościach prokognitywnych (czyli zwiększających sprawność umysłu). Są to:

 • Winorośl właściwa, czyli ekstrakt z winogron. Słyszałeś zapewne o zdrowotnych właściwościach wina. Nie odpowiada za nie jednak alkohol, tylko inne zawarte w nim substancje pochodzące właśnie z winogron takie jak resweratrol, fenole czy przeciwutleniające antocyjany. 
 • Miłorząb dwuklapowy (Ginkgo Biloba). To jeden z najbardziej powszechnie używanych nootropów. Jest uznawany za bezpieczny i skuteczny środek poprawiający wydolność mózgu. Prawodpodobnie jego działanie opiera się na zwiększeniu ukrwienia tego narządu, co pozwala na dostarczenie większej ilości tlenu i substancji odżywczych.
 • Żeń-Szeń amerykański. To również bardzo popularny i skuteczny i naturalny środek o właściwościach nootropowych. Był używany już przez amerykańskich indian, a w swojej skuteczności nie ustępuje bardziej znanemu kuzynowi, czyli żeńszeniowi koreańskiemu. Żeń-Szeń uznaje się za adaptogen, czyli substancę pozwalającą na szybsze dostosowanie się do niemal dowolnych warunków, w tym zwiększonego stresu i nadmiaru pracy umysłowej.
 • Cholina (witamina B4). Choć cholina występuje w popularnych produktach spożywczych, to osoby wykonujące intensywną pracę umysłową mogą cierpieć na jej niedobór. Jej biologiczną funkcją w ludzkim ciele jest przede wszystkim produkcja acetylocholiny, czyli niezbędnego do życia (i myślenia) neuroprzekaźnika. 

Oprócz nich w składzie znajdziemy: dwutlenek krzemu, stearynian magnezu, tlenek żelaza i dwutlenek tytanu. To standardowe substancje używane w większości tabletek z suplementami czy lekami. Dwie pierwsze z nich mają utrzymywać tabletki w całości i zapobiec ich sklejaniu się w pudełku, a dwie następne nadawać im przyjemną dla oka barwę. Te substancje nie są szkodliwe i po strawieniu tabletek są po prostu wydalane z organizmu.

Pojedyncza tabletka zawiera:

Ekstrakt z owoców winorośli właściwej125 mg
Ekstrakt z korzenia żeń-szenia amerykańskiego (pięciolistnego)100 mg
Cholina50 mg
Ekstrakt z liści miłorzębu dwuklapowego15 mg, w tym: glikozydy flawonowe 3,6 mg, laktony terpenowe 0,9 mg

Przy czym producent zaleca dawkowanie w wysokości dwóch tabletek dziennie, a zatem podane wartości należy przeliczyć razy dwa.

Cena

Mind Booster jest dostępny w stałej cenie na stronie producenta, choć można ją obniżyć zamawiając od razu kilka opakowań. Ceny przedstawiają się następująco:

 • 149 zł za jedno opakowanie – 60 tabletek i 30 dni
 • 285 zł za dwa opakowania – 120 tabletek i 60 dni 
 • 445 zł za cztery opakowania – 240 tabletek i 120 dni (jedno opakowanie gratis)

Cena za Mind Booster może wydawać się wysoka, jeżeli jednak przeliczymy koszt zakupu czterech osobnych suplementów, to okazuje się całkowicie uzasadniona. Przykładowe ceny poszczególnych składników, które są również dostępne osobno:

 • ekstrakt winogron to około 50 zł
 • żeń-szeń amerykański: 30 – 100 zł 
 • cholina: 20 – 50 zł
 • miłorząb dwuklapowy: 10 – 50 zł

Jak widać za zakupione osobno suplementy zapłacimy co najmniej tyle samo, ale będziemy musieli połykać dużo więcej tabletek, a do ceny każdego z nich trzeba będzie doliczyć koszt przesyłki. W dodatku w przeciwieństwie do Mind Boostera ekstrakt w tańszych suplementach zazwyczaj nie jest standaryzowany, co oznacza, że ich stosowanie może nie przynosić żadnych zauważalnych efektów.

Czy można kupić Mind Booster w Aptece?

Obecnie Mind Booster można kupić wyłącznie w sprzedaży online. Być może jeżeli preparat odniesie sukces, to będzie można go kupić nie tylko w aptece, ale również w zwykłym markecie, bowiem żadna z  zawartych w nim substancji nie wymaga przepisania jej przez lekarza. 

Dostawa

Mind Booster zapewnia darmową dostawę przy zakupie co najmniej dwóch opakowań produktu. Paczkę można zamówić bezpośrednio do domu lub do paczkomatu. Za produkt można zapłacić kartą z góry albo dopiero przy odbiorze produktu. 

Nasza opinia – wady i zalety

Mind Booster to bardzo dobry suplement z klasy premium zawierający wyłącznie bardzo bezpieczne substancje prokognitywne o udowodnionym naukowo działaniu, które nie mają właściwości pobudzających (tak jak np. kofeina czy nikotyna). W zalecanym dawkowaniu nie powinny wywoływać żadnych skutków ubocznych. Za tym bezpieczeństwem kryje się jednak pewna wada produktu – by poczuć efekty stosowania suplementu należy przyjmować go przez co najmniej 2 tygodnie.

Nie jest to zatem tabletka znana z filmu ‘limitless’, która od razu po zażyciu da nam niezwykłe umiejętności umysłowe. Jeżeli zamiast poprawy pamięci i koncentracji szukasz natychmiastowego i krótkotrwałego doładowania, to powinieneś poszukać innego rodzaju suplementacji. 

ZALETY
 • bardzo bezpieczne składniki
 • udowodnione naukowo działanie
 • cztery składniki w jednym – oszczędność miejsca, czasu i pieniędzy
WADY
 • wyraźne działanie dopiero po dłuższym okresie suplementacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *