brainactives
Kategorie:

BrainActives – recenzja: cena, apteka, gdzie kupić i jak dawkować?

Brain Actives to jeden z wiodących suplementów o właściwościach nootropowych. Czy warto go kupić? Sprawdź jakie są jego składniki, ile kosztuje i naszą ocenę tego produktu.

Czym jest BrainActives?

BrainActives to kolejny po MindBooster opisywany przez nas suplement diety o właściwościach nootropowych. Według producenta BrainActices ma działać pozytywnie na:

 • pamięć
 • koncentrację
 • proces uczenia się
 • czujność
 • skupienie
 • czas reakcji
 • poziom energii

Jak widać BrainActives może okazać się przydatny dla osób w okresie intensywnej nauki, a także mających problemy z koncentracją i motywacją do pracy.

BrainActives – skład

W składzie suplementu znajdziemy aż 10 aktywnych składników o właściwościach nootropowych. Unikalny, skomplikowany skład został dobrany przez uznanych w świecie specjalistów i – naszym zdaniem – przedstawia się bardzo obiecująco. Poszczególne składniki produktu to:

 • Teakryna – Substancja zbliżona do kofeiny, którą można znaleźć głównie w Herbacie Chińskiej (Camellia sinensis), a także niektórych odmianach kawy. Działa podobnie do kofeiny, ale efekt pobudzający jest mniej wyraźny. Teakryna działa za to doskonale na poprawę nastroju i zwiększenie motywacji. 
 • Naturalna kofeina – Tę substancję doskonale zna większość Polaków, gdyż jest obecna w herbacie i kawie. W BrainActives jest pozyskiwana bezpośrednio z nasion kawowca. Dawka kofeiny w jednej tabletce wynosi 75 mg co odpowiada mniej więcej jednej filiżance herbaty.
 • Ekstrakt z korzenia ashwagandhy  – Coraz popularniejszy ostatnio suplement poprawiający nie tylko pracę umysłu, ale też i nastrój. Znany jest też pod nazwą żeń-szenia indyjskiego. Ashwagandha ma przede wszystkim właściwości uspokajające, ale występują one bez efektu usypiającego. Ta roślina ma cały szereg dobroczynnych właściwości, m.in. zwiększa produkcję testosteronu i jest silnym antyoksydantem.
 • Ekstrakt z ziela bakopy drobnolistnej  -To szeroko stosowana roślina, która poprawia koncentrację, pamięć i, podobnie jak ashwagandha, ma właściwości przeciwlękowe. 
 • Ekstrakt z liści wąkroty azjatyckiej – Poza Polską szerzej znana jako Gotu Kola. Podobnie jak poprzednie dwa składniki doskonale wpływa na pamięć i ogólną wydolność umysłu. Jest również stosowana w przemyśle kosmetycznym, gdyż wpływa pozytywnie na elastyczność skóry.
 • Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego – Składnik szerzej znany jako Piperyna. Sam w sobie nie ma silnych właściwości poprawiających wydolność mózgu, ale wpływa na zwiększone wchłanianie pozostałych składników, a także potęguje ich moc.
 • Witamina B6  – Jedna z najczęściej suplementowanych witamin. Jej niedobór może występować przy współczesnym, szybkim trybie życia oraz spożywaniu dużych ilości kawy. Skutkiem niedoboru jest upośledzone wchłanianie magnezu i zmniejszone zdolności umysłowe.
 • Witamina B12 – Witamina mająca pozytywny wpływ na cały układ nerwowy. Jej niedobór może występować przy monotonnej diecie i prowadzi do m.in. zaburzeń nastroju.
 • Kwas pantotenowy – Zwany także witaminą B5. Niedobory tej witaminy występują u np. sportowców, osób nadużywających alkohol czy stosujących antykoncepcję hormonalną.
 • Magnez – To jeden z minerałów niezbędnych do sprawnego funkcjonowania układu nerwowego człowieka. Jego niedobór jest niemal powszechny – wypłukuje go choćby kawa czy alkohol. U wielu osób objawia się jako drżenie niewielkich mięśni, np. powieki. 

Składniki Brain Actives – ilość w mg

Sprawdź ile jest poszczególnych składników w 2 kapsułkach Brain Actives. Ilość poszczególnych składników została zweryfikowana przez polskie, akredytowane laboratorium przeprowadzające badania zgodnie z normami ISO. To duża zaleta BrainActives, bo taka dbałość o jakość produktu wcale nie jest oczywista w przypadku wszystkich suplementów. Na korzyść składu przemawia też brak wypełniaczy i barwników, które mogą powodować skutki uboczne u wrażliwych na nie osób. 

Dwie tabletki zawierają:

Substancja2 kapsułki
Teakryna125 mg
Naturalna kofeina bezwodna150 mg
Ekstrakt z korzenia ashwagandhy300 mg
Ekstrakt z ziela bakopy drobnolistnej150 mg
Ekstrakt z liści wąkroty azjatyckiej50 mg
Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego5 mg
Witamina B614,00 mg (1000% RWS)
Witamina B1225,00 µg (1000% RWS)
Kwas pantotenowy15 mg (250% RWS)
Magnez75 mg (20% RWS)

Cena

Cena jednego opakowania BrainActives wynosi 199 zł za sztukę. Jest to ilość wystarczająca na miesiąc suplementacji. Producent zaleca przyjmowanie 2 tabletek dziennie, a jedno opakowanie zawiera 60 kapsułek. Całkowity koszt obniżyć zamawiając od razu większą liczbę opakowań. Przy zamówieniu trzech opakowań jedno dostaniemy gratis, a przy zamówieniu trzech – aż trzy gratis. Ceny przedstawiają się następująco:

 • 1 sztuka – 199 zł
 • 3 sztuki (1 gratis) – 398 zł 
 • 6 sztuki (3 gratis) – 597 zł

Uwaga! Specjalnie dla czytelników NaturalnychPorad udało nam się uzyskać specjalną zniżkę 20% ceny pojedynczego opakowania. Kupując produkt przez naszą stronę otrzymasz opakowanie BrainActives w obniżonej cenie 159.20 zł.

Czy można kupić BrainActives w Aptece?

Obecnie żadna z sieci aptek nie prowadzi sprzedaży BrainActives. W składzie suplementu nie ma żadnych niedozwolonych do obrotu w Polsce substancji, można zatem przypuszczać, że wraz z rosnącą popularnością suplementu tabletki prędzej czy później pojawią się w aptekach.

Dostawa

Jako że BrainActives nie jest dostępny w sprzedaży stacjonarnej trzeba dokonać jego zakupu przez internet. Dostawa suplementu jest dodatkowo płatna, a jej ceny przedstawiają się następująco:

 • 10 zł – płatność online
 • 15 zł – odbiór osobisty

Nasza opinia – wady i zalety BrainActives

Nie ma żadnych wątpliwości, że skład BrainActives dobierał zespół osób, które znają się na rzeczy. Składniki suplementu wzajemnie uzupełniają się i tworzą efekt synergii potęgujący dobroczynny wpływ tabletek na funkcjonowanie mózgu. Oprócz właściwości adaptogennych, dzięki zawartości kofeiny i teakryny, BrainActives wykazuje silne właściwości pobudzające przez co efekt jest zauważalny praktycznie od razu. Bardziej subtelne właściwości zawartych w nim nootropów powinny być zauważalne po około tygodniu stosowania, a swoje pełne spektrum działania pokażą dopiero po około miesiącu suplementacji.

Z drugiej strony rośliny takie jak Ashwaganda czy Bakopa na każdą osobę działają nieco inaczej. Większość osób będzie zachwycona ich działaniem, ale część nie odczuje żadnych skutków lub wręcz będzie miało negatywne odczucia. Mimo tego uważamy, że warto ich spróbować, bo mogą odmienić życie wielu osób na lepsze, a w razie braku efektów suplement można po prostu odstawić bez żadnych długotrwałych, negatywnych konswencji. 

Kolejną pozytywną cechą BrainActives jest zawartość witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowej pracy układu nerwowego. Wiele osób boryka się z niedoborem tych składników, co objawia się uczuciem przemęczenia, sennością i brakiem koncentracji. Uzupełnienie ich to podstawa dbania o zdrowie umysłu, na której można budować suplementację pozostałymi nootropami.

Zalety
 • efekt pobudzający
 • długotrwałe zwiększenie koncentracji
 • bardzo trafnie dobrany skład
 • aż 10 aktywnych, przebadanych laboratoryjnie składników
 • biorąc pod uwagę ilość i jakość składników – cena
Wady
 • niektóre ze składników preparatu działają w różny sposób na różne osoby
 • potencjalne interakcje z lekami przeciwdepresyjnymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *